Cześć, 

Jestem Asia. Myślę o sobie, jako o kobiecie w drodze Ku Sobie, czyli Ku codzienności, o jakiej marzę. Takiej, w której jest przestrzeń na to, co dla mnie najważniejsze i na pracę, która z jednej strony wnosi wartość do świata, daje poczucie sensu, pozwala bazować na moim potencjale, a z drugiej szanuje moją indywidualność i moją energię. 

Pełniłam i pełnię wiele ról. Jestem żoną, matką, córką, przyjaciółką, nauczycielką języka angielskiego, facylitatorką, czyli wspieraczką procesów rozwojowych. Byłam wicedyrektorką, tutorką, koordynatorką projektów międzynarodowych, autorką materiałów edukacyjnych. Jak widzisz, przez większość mojego życia zawodowego wspierałam innych w rozwoju i przy okazji pomagałam im uwierzyć w siebie. To zawsze przychodziło mi naturalnie, podobnie jak widzenie innych, dostrzeganie i wydobywanie na zewnątrz ich darów.  

Żadna z ról nie określa mnie jako osoby, jednak to jaką osobą jestem, ile wiem o sobie, na ile siebie rozumiem i akceptuję ma ogromny wpływ na to jak te role pełnię. Wpływa na to jak wchodzę w relacje i jak je buduję, jak i ile pracuję oraz to jakie rezultaty uzyskuję. 

Rozwój osobisty – moja Droga Ku Sobie

W 2019 roku trafiłam na pierwszy warsztat rozwojowy z końmi w ośrodku HorseSense Agaty Wiatrowskiej i rozpoczęłam bardziej świadomą podróż w głąb siebie.

Powoli przekopywałam się przez przekonania, oczekiwania, wzorce i schematy narzucone z zewnątrz i ukształtowane przez moje wczesne doświadczenia, rozpuszczałam je i transformowałam, aby w końcu zmienić bardzo ograniczony obraz siebie, w jakim tkwiłam. Ciągle jestem w tej drodze. 

Im bliżej siebie byłam, tym mocniej czułam, że potrzebuję mniej przypadkowości, więcej możliwości do samodzielnego tworzenia mojego życia, przejęcia steru i nadawania kierunku. Większego poczucia sensu. Zrozumiałam, ile energii kosztuje mnie tkwienie w miejscu, w którym nie czuję się już szczęśliwa i udawanie, że jest inaczej. Uświadomiłam sobie, że żyjąc niezgodnie ze swoimi wartościami i próbując się dopasować sama pozbawiam siebie mocy i tracę swój własny, niepowtarzalny głos.

Zmiana

W 2021 roku ukończyłam szkołę facylitatorów programów rozwojowych z końmi Agaty Wiatrowskiej w jej ośrodku HorseSense i dwa lata temu podjęłam decyzję o zmianie – opuściłam pracę na etacie i założyłam własną działalność.

Dziś mogę powiedzieć, że jestem dużo bliżej siebie i coraz bliżej codzienności, o jakiej marzę. I nigdy już siebie nie opuszczę.

Doświadczyłam, że wybierać siebie mogę, kiedy dobrze rozumiem siebie, zaprzyjaźnię się ze sobą, pokocham siebie i uwierzę, że już teraz jestem kompletna i wystarczająca. I chcę wykorzystywać moje doświadczenia, wiedzę i talenty do tego, aby Cię inspirować, wspierać Cię i towarzyszyć Ci w Twojej drodze Ku Sobie.

Jeśli głęboko w sercu czujesz, że już czas coś zmienić, wybierać to, co Cię karmi i wzmacnia, pracować w sposób, który daje Ci poczucie sensu, w miejscu, w którym możesz być sobą i rozwijać skrzydła, przy zachowaniu przestrzeni na inne ważne aspekty Twojego życia – odpoczynek, rodzinę, przyjaciół, pasje, ale coś Cię powstrzymuje – zapraszam na bloga, do posłuchania podcastu i do indywidualnej pracy rozwojowej.